Reklama

Wybrano ponad setkę projektów do budżetu obywatelskiego Rzeszowa. Od soboty można głosować maksymalnie na trzy wybrane przez siebie propozycje.

Komisja oceniająca projekty do budżetu obywatelskiego spośród 195 propozycji wybrała 102 najlepsze. – Mówię, że mieszkańcy Rzeszowa „spisali się na 102”, jestem z nich bardzo dumny – cieszy się Waldemar Szumny, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. – Prezydent już powinien podpisać odpowiednie dokumenty. Obecnie informatycy wprowadzają projekty do bazy danych i myślę, że już od jutra, lub jeszcze dziś wieczór będzie można się z nimi zapoznawać.

Projekty zostaną opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta www.erzeszow.pl, tam również umieszczona zostanie karta do głosowania. Głosować może każdy mieszkaniec miasta, zameldowany na terenie Rzeszowa, który w dniu głosowanie ukończył 16 lat. Wypełnioną kartę do głosowania można przesłać na adres Rady Miasta Rzeszowa lub do Ratusza.

Kartę można pobrać i zostawić w punktach informacyjnych urzędu miasta (Millenium Hall, Real, E`Leclerc), w radach osiedli, w siedzibie Rady Miasta Rzeszowa al. Pod Kasztanami i Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa. Dodatkowo zeskanowane karty można przesłać poczta elektroniczną na adres: rbo@erzeszow.pl. Głosujemy do 15 stycznia, maksymalnie na trzy wybrane projekty.

Budżet obywatelski Rzeszowa wynosi 5 mln złotych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama