Ponad 900 utworów cyfrowych można znaleźć w instalacjach Kultury Na Widoku. Multimedialna biblioteka stanie w sobotę (19 września) na rzeszowskim Rynku. Będzie tam do 11 października.

– Rzeszowianie, podobnie jak warszawiacy, wrocławianie, mieszkańcy Trójmiasta, Krakowa, Łodzi, będą mogli za pomocą QR kodów pobrać ulubiony utwór na swoje urządzenie mobilne. W naszej bibliotece znajduje się prawie 1000 dzieł, w tym około 600 dostępnych na regałach – mówi Marzena Mikosz, koordynator kampanii społecznej Kultura Na Widoku.

Po wpisaniu podanego linku w przeglądarkę mobilną lub zeskanowaniu kodu QR, użytkownik, w prostych etapach, uzyska dostęp do wybranego utworu. Instrukcja użytkowania i informacje, jak pobierać utwory, znajdują się na stronie www.kulturanawidoku.pl w zakładce JAK TO DZIAŁA oraz bezpośrednio na regałach i plakatach. Bezpłatna sieć wi-fi umożliwia korzystanie z instalacji non-stop.

Rojek, Koteluk, Tokarczuk

Kultura Na Widoku to ogólnopolska kampania, która ma na celu ograniczenie piractwa w sieci. Kampanię wspierają znani polscy aktorzy, m.in. Danuta Stenka. – Bardzo podoba mi się to, że kultura z legalnych źródeł wyszła do odbiorcy na spotkanie. Stanęła na trotuarze i czeka na niego. To fantastyczna idea – mówi Stenka.

Od 27 maja regały z muzyką, grami, filmami, książkami i archiwaliami były ustawiane w ponad 20 miastach i na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych i filmowych. Do tej pory z oferty Kultury Na Widoku skorzystało prawie milion użytkowników. Teraz przyszła kolej na Rzeszów.

Kultura Na Widoku to ponad 900 utworów skatalogowanych w pięciu kategoriach: film, muzyka, książki, gry, historia w kulturze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wśród tytułów wymienić można m.in. albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów – Natalii Przybysz, Artura Rojka, Afromental, Meli Koteluk, Natalii Kukulskiej, Lemona czy Voo Voo, literackie bestsellery, takie jak powieść Olgi  Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego czy audiobook wg powieści Philipa K. Dicka „Blade Runner” z udziałem m.in. Roberta Więckiewicza, Andrzeja Chyry i Agnieszki Grochowskiej.

„Ida”, „Bogowie”

Regał „Film” to kino na wyciągnięcie ręki. Znajdują się tu polskie produkcje filmowe ostatnich lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje – które powstały dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W projekcie przedstawione zostały wybrane dzieła kinematografii, które dają świadectwo sukcesu polskiego kina ostatniej dekady. Wszyscy zainteresowani mogą tu znaleźć oscarową „Idę” oraz ponad 100 największych przebojów filmowych ostatnich dziesięciu lat, jak np. „Rezerwat”, „Bogowie”, „Jack Strong” czy „Obława”.

Jeden z regałów poświęcony jest historii Polski w kulturze. Odbiorcy Kultury Na Widoku otrzymują dostęp do filmów, książek i muzyki, prezentujących historię Polski. Szczególne miejsce zajmuje kolekcja zdjęć i plakatów dokumentująca 25-lecie Samorządności w Polsce z zasobów Ośrodka Karta i Europejskiego Centrum Solidarności).

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama