Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

W Rzeszowie sezon na kąpiele „pod gołym niebem” rusza od 15 czerwca. Na Żwirowni i basenach otwartych ROSiR na plażowiczów czeka wiele atrakcji.

Przed sezonem na Żwirowni wyremontowano pomost i dowieziono 300 ton piasku.  Kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego ma także wydzieloną płyciznę dla dzieci. Na Żwirowni są także dwa boiska do gry w siatkówkę plażową, można wypożyczyć kajaki i rowerki wodne.

Plażowicze mogą skorzystać z zaplecza gastronomicznego albo pogrillować w przygotowanym do tego miejscu. Rodziny z dziećmi mają do dyspozycji plażę z placem zabaw. Wypożyczyć można również leżaki.

Żwirownia będzie czynna od 15 czerwca do 1 września, codziennie od 10:00 do 18:00. Bilety wstępu: 4 zł – ulgowy, 6 zł – normalny.

Baseny otwarte ROSiR

Bieżącą konserwację przed sezonem przeszedł również kompleks basenów otwartych ROSiR, przy ul. Jałowego 23a. Jest tam basen ze zjeżdżalnią typu wąż 70 metrów, rwąca rzeka, siatka wspinaczkowa, bicze wodne, leżaki wodne z hydromasażem, grzybek wodny.

Na dzieci czeka brodzik ze zjeżdżalnią, wodny plac zabaw z tunelem, oraz zwykły plac zabaw. Basen ma wymiary 50 m x 21 m. Do dyspozycji plażowiczów są również boisko do siatkówki plażowej i zaplecze gastronomiczne.

Baseny ROSiR także będą od 15 czerwca do 1 września, przez cały tydzień – od 9:00 do 20:00. Bilet całodzienny (9:00-19:00) kosztuje 25 zł (normalny) i 17 zł (ulgowy), popołudniowy (17:00-19:00): 12 zł (ulgowy), 17 zł (normalny).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rotacja na krytych basenach 

Jak wyjaśnia Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w lecie, kiedy z basenów krytych nie korzystają szkoły i jest znacznie mniej odwiedzających, przeprowadzane są konieczne naprawy i konserwacje. Tak samo będzie i w tym roku,

– Baseny kryte otwarte będą rotacyjnie – wyjaśnia Sander. 

Basen Delfin (al. Rejtana 30) zamknięty będzie w lipcu, a otwarty w sierpniu. Basen Karpik (ul. Solarza 12) otwarty będzie w lipcu, zamknięty w sierpniu. Basen Matuszczaka (ul. Matuszczaka 7A) otwarty będzie w lipcu, zamknięty w sierpniu.

Basen Muszelka (ul. Starzyńskiego 17) zamknięty będzie w lipcu, otwarty w sierpniu. Basen kryty ROSiR (ul. Jałowego 23a) będzie zamknięty od 30 maja do 8 września. Otwarty będzie od 9 września.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama