Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Od najbliższej soboty (11 czerwca) będą czynne baseny przy ulicy Pułaskiego i Żwirownia przy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. 

W tym roku wyjście na baseny ROSiR-u będzie was słono kosztować. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Rzeszowa z grudnia 2021 roku, która uchwaliła podwyżki na 2022 rok, za bilet normalny zapłacicie aż 22 zł (w godzinach 9:00-17:00).

Nieco tańszy bilet będzie w ostatnich dwóch godzinach otwarcia basenu (17:00-19:00) – 15 zł. W tamtym roku cena wynosiła 12 zł. Za bilet ulgowy teraz zapłacicie 15 zł, w godzinach 17:00-19:00 – 10 zł. W tamtym roku bilet ulgowy kosztował 8 zł. 

Ulgowe bilety mogą kupować uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci do 25. roku życia, emeryci i renciści osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem za okazaniem legitymacji. 

Darmowy wstęp na basen będą miały dzieci do 3. roku życia. 

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, na kąpielisku przy ul. Pułaskiego trwają ostatnie przygotowania na przyjęcie gości. – W basenie rekreacyjnym woda już jest, basen wyczynowy jest właśnie napełniany. Brodziki dla dzieci zostały już wyczyszczone, woda będzie do nich nalewana lada chwila – przekazał Gubernat. 

Teren kąpieliska już posprzątano, trawę skoszono, trwają ostatnie kosmetyczne prace. W tym sezonie na basenie będzie stały punkt gastronomiczny w budynku od strony ul. Pułaskiego oraz cztery dodatkowe w foodtruckach od strony hali sportowej. Kąpielisko będzie czynne przez cały tydzień, od godz. 9:00 do 19:00.

Także w sobotę zostanie otwarte miejskie kąpielisko Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego, będzie czynne codziennie w godzinach 10:00-18:00. W tym czasie wydzielone miejsca akwenu będą od opieką ratowników. Czeka na was piaszczysta plaża z placem zabaw dla dzieci, dwa boiska do gry w siatkówkę oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Bilety wstępu na Żwirownię w tym roku też drożeją. Za normalny trzeba zapłacić 5 zł, za ulgowy – 2 zł. W tamtym roku dorośli za wejście na kąpielisko przy ul. Kwiatkowskiego płacili 2 zł. Za wypożyczenie kajaka na godzinę zapłacicie 20 zł. Sezon kąpielowy zarówno na basenie przy ulicy Pułaskiego, jak i na Żwirowni, potrwa minimum do końca sierpnia.

Jeśli pogoda będzie dobra, sezon może być wydłużony. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama