Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Będziemy bliżej ludzi, lepiej zadbamy o ich bezpieczeństwo – mówią rzeszowscy strażnicy miejscy. Od najbliższej środy ich nową siedzibą będzie biurowiec przy ulicy Targowej 1. 

Miasto Rzeszów od sierpnia br. jest właścicielem 10-piętrowego biurowca przy ul. Targowej. Otrzymało go od marszałka województwa w zamian za 30-arową działkę przy ul. Szpitalnej. Do interesu dopłaciło jeszcze 2 mln zł. 

Samorządowi województwa biurowiec przy ul. Targowej nie był już potrzebny, bo  funkcjonujące tam jednostki podlegające marszałkowi przeniesiono do nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej – Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego. 

Po wyprowadzce urzędników marszałka w biurowcu został Miejski Zarząd Dróg, Punkt Obsługi Podróżnego ZTM i dyrekcja Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej. Od środy do tego grona dołączy także Straż Miejska w Rzeszowie, która dotychczasową siedzibę miała przy ul. Ofiar Katynia 1 na osiedlu Baranówka. 

– Strażnicy miejscy przenoszą się budynku przy ul. Targowej, ponieważ ich dotychczasową siedzibę chcemy przekształcić w środowiskowy dom samopomocy – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W nowym miejscu strażnicy będą mieć do dyspozycji parter i część pierwszego piętra – dodaje. 

Strażnicy z przeprowadzki cieszą się. – Będziemy teraz bliżej ludzi, a i na każde osiedle teraz będziemy mieć taką samą odległość – mówi Marek Kruk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

– Siedziba w centrum Rzeszowa oznacza też, że będziemy łatwiej i szybciej dostępni w trakcie imprez masowych na Rynku. Poza tym, Śródmieście to miejsce, gdzie porusza się najwięcej osób, w tym spoza miasta. Łatwiej zadbamy o ich bezpieczeństwo – uważa wicekomendant Kruk. 

Strażnicy w nowej siedzibie, podobnie, jak poprzednio, będą mieli do dyspozycji siedem pomieszczeń, w tym m.in. szatnie, pomieszczenia biurowe, salę konferencyjną. Jeśli chodzi o kontakt, to zmieni się jedynie adres. Adresy e-mail i numery telefonów pozostają bez zmian.

– Aby nie zmieniać numerów, operator, który nas obsługuje, musi przenieść sieć. Nastąpi to na początku listopada, a co za tym idzie, wówczas chwilowo nie będzie się można z nami skontaktować – uczula Marek Kruk. 

Precyzyjny termin przepięcia sieci telefonicznej do nowej siedziby SM zostanie ustalony w przyszłym tygodniu. 

Do budynku przy ul. Targowej, poza Strażą Miejską, mają się przenieść także inne miejskie jednostki. Jakie i kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. – Do czerwca 2020 roku planujemy wyremontować sześć pięter biurowca. Gdy remont się zakończy, wówczas sprecyzujemy, jakie wydziały i jednostki przeniesiemy na ul. Targową – mówi Maciej Chłodnicki. 

Ratusz na remont budynku planuje wydać 1,8 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: