Do niedzieli (12 czerwca) potrwa rozpoczynający się w środę w Rzeszowie (8 czerwca) Jarmark Francuski. Mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi smakami francuskiej kuchni oraz unikalnymi produktami lokalnego francuskiego rzemiosła.

Po sukcesach w wielu miastach Polski w latach ubiegłych, znany Jarmark Francuski w tym roku odbędzie się w pięciu miastach: w Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Kielcach i właśnie w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia będzie gościć Jarmark na Rynku od 8 do 12 czerwca .

W ciągu tych pięciu czerwcowych dni uczestnicy będą mogli cieszyć się smakiem i aromatem świeżo pieczonych rogalików, bagietek, ciasteczek, ciast i herbatników bretońskich w połączeniu z zapachem setek przypraw i suszonych owoców m.in. z byłych kolonii francuskich na Karaibach.

Stoiskom z najlepszymi produktami francuskiej kuchni będą towarzyszyły wystawy wyrobów rzemieślniczych: tkanin, ubrań, obrusów, perfum, mydeł prowansalskich i innych wyrobów rękodzielniczych.

Na Jarmarku Francuskim znajdziemy produkty, których nie spotkamy w polskich sklepach. To niepowtarzalna okazja, by spróbować prawdziwego smaku Francji. Organizatorzy spodziewają się 15 wystawców.

Pięknie zaaranżowane stoiska wystawców zostaną rozłożone na rzeszowskim Rynku. Do strefy francuskiej zaprasza Food & Wine Events Limited. Wystawcy zapowiadają liczne atrakcje dla uczestników, w tym degustacje i pokazy.

Jarmark Francuski w środę (8 czerwca) miał się rozpocząć o godz. 12:00, ale godzina została przesunięta – na 14:00. Jarmark dzisiaj będzie czynny do 20:00, w pozostałe dni od 10:00 do 20:00.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama