Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie informuje, że od środy (29 kwietnia) zmieni się organizacja ruchu na ul. Rzecha.

– Zostaną oddane do użytku dwa nowe pasy ruchu. Kierowców prosimy o ostrożność, ponieważ w dalszym ciągu budowane będą kolejne dwa pasy ruchu – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Chodzi o drogę dojazdową do budowanego mostu, łączącego ul. Rzecha z Lubelską. Powstający most będzie miał 480 m długości, 28,5 m szerokości. Pod względem wysokości pylonu – 108,5 m, rzeszowski most będzie drugim mostem w Polsce.

Most będzie nosił imię Tadeusza Mazowieckiego. Obiekt jest częścią budowanej drogi (1,8 km) od skrzyżowania ul. Rzecha i ul. Załęskiej do ul. Lubelskiej, która połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną część miasta Rzeszowa w jego północnej części i jest domknięciem obwodnicy Rzeszowa od strony północno-wschodniej.

Droga rozpoczyna się od skrzyżowania ulicy Załęskiej z ul. Rzecha i biegnie do ul. Ciepłowniczej w części istniejącej ul. Rzecha, następnie prosto od ul. Ciepłowniczej do ul. Lubelskiej przecinając zbiornik technologiczny Elektrociepłowni i rzekę Wisłok.

Budowa mostu kosztuje 183 mln zł. Plan zakłada, że inwestycja ma być zakończona do końca października br.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama