Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie znów zachęca do przekazywania książek innym czytelnikom.

– Zapraszamy do ponownego odwiedzania regałów bookcrossingowych w naszych bibliotekach, wymieniania się książkami i dzielenia radości z czytania – zachęcają organizatorzy.

Regały staną we wtorek, 14 czerwca. To właśnie w tym dniu przypada Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Zostało wymyślone po to, by zachęcać ludzi do czytania i dzielenia się lekturami z innymi. 

W Rzeszowie, regały bookcrossingowe będą w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ul. Dąbrowskiego 33A i Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2, a także w siedmiu filiach: przy ul. Fredry 5, Krzyżanowskiego 6, Ofiar Katynia 15, Podwisłocze 6, Okulickiego 3, Podchorążych 1, Solarza 9a. 

Zasady bookcrossingu w rzeszowskich bibliotekach:

Zamieniaj się. Znajdź swojej książce nowego właściciela – przynieś do biblioteki jedną lub więcej przeczytanych książek, lub takich, których po prostu już nie potrzebujesz i wymień się nimi z innymi czytelnikami.

Zabierz na zawsze. Książek z regałów bookcrossingowych nie musisz oddawać, możesz zabrać na zawsze i wzbogacić swoją prywatną biblioteczkę.

Dbaj. Pamiętaj, żeby książki, które przyniesiesz na regał bookcrossingowy były w dobrym stanie, najlepiej takie, jakie sam chciałbyś zabrać ze sobą do domu.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama