Kilkunastu prokuratorów, sędziów, adwokatów, notariuszy, radców prawnych i policjantów już w najbliższy wtorek spotka się ze studentami „prawa” w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. Wszystkie spotkania odbędą się w ramach XVII Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA.Dni Edukacji Prawniczej to ogólnopolski projekt, odbywający się jednocześnie w szesnastu miastach. Skierowany jest do studentów i licealistów, planujących ścieżkę własnej kariery zawodowej. Organizatorzy zapraszają przedstawicieli zawodów prawniczych, a także organizują różnorodne warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów. Ma to na celu poszerzenie umiejętności praktycznych. XVII edycja Dni Edukacji Prawniczej organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów. Warsztaty odbędą m.in. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie przy ul. Cegielnianej 14.

 W ramach Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA studenci będą mogli poznać zasady m.in. dostępu do zawodów prawniczych oraz wykonywania zawodu sędziego, prokuratora, notariusza, adwokata i radcy prawnego. Dodatkowo zaprezentowana zostanie rola i zadania Policji i aktualne problemy wymiaru sprawiedliwości. W ramach Dni Edukacji Prawniczej zorganizowane zostaną również warsztaty specjalistyczne z zakresu prawa spadkowego, postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego, prawa karnego i postępowania karnego. Dodatkowo studenci będą mogli uczestniczyć w wykładzie pt. „Najtrudniejszy pierwszy milion. Być przedsiębiorczym, czyli jak założyć własny biznes”.

Do udziału w Dniach Edukacji Prawniczej w WSPiA zaproszeni zostali wybitni specjaliści i praktycy z różnych dziedzin prawa. Są to m.in. Anna Habało, prokurator apelacyjny w Rzeszowie, insp. Kazimierz Mruk, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Robert Pelewicz, prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Grzegorz Zarzycki, wiceprezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Krzysztof Kopeć, członek Krajowej Rady Notarialnej, dr Piotr Blajer, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie oraz Tomasz Pisuliński, wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Zajęcia poprowadzą również wykładowcy WSPiA m.in. prof. Czesław Kłak – prodziekan WSPiA oraz dr Zbigniew Niezgoda, prodziekan WSPiA ds. kształcenia praktycznego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dni Edukacji Prawniczej w Wyższej Szkole Prawa i Administracji potrwają dwa dni od 19 do 20 listopada 2013 r. Wszystkie wykłady i warsztaty odbywać się będą w Klubie Studenckim „Zemsta Docenta” w kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama