Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dbanie o środowisko jest proste i przyjemne! Przekonają się o tym najmłodsi, którzy wezmą udział w warsztatach ekologicznych w Centrum Handlowe Auchan w Krasnem. Szósta edycja akcji edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się w sobotę (18 maja).

Troska o środowisko może przybrać różne formy, ale warto zacząć od prostych codziennych czynności, takich jak segregowanie domowych odpadów, dokładne dokręcanie kranu czy wyłączanie urządzeń elektronicznych, gdy z nich nie korzystamy. Tych nawyków warto uczyć się od najmłodszych lat. Doskonałą okazją do uświadamiania dzieci w zakresie ważnych zagadnień ekologicznych będzie szósta edycja akcji edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”.

Podczas zabaw i gier organizowanych 18 maja w Centrum Handlowym „Auchan” w Krasnem najmłodsi dowiedzą się, jak na co dzień dbać o środowisko. Nad prawidłową edukacją ekologiczną i wesołą zabawą będzie czuwał sympatyczny bohater tegorocznej kampanii – Ekoludek.

Podczas zajęć maluchy będą rozwiązywać krzyżówki, ozdabiać bawełniane torby na zakupy oraz zagrają w emocjonującą grę XXL, w której uczestnicy będą pionkami. Za każde zadanie uczestnicy spotkania otrzymają odznakę pomocnika Ekoludka. Zajęcia i zabawy odbędą się w przyjemnej przestrzeni wśród drzewek, kwiatów i drewnianych skrzynek, a każdy, kto odwiedzi ekostoisko, otrzyma bezpłatną sadzonkę drzewka.

Warsztaty „Ekoodpowiedzialni” w Auchan potrwają od godz. 11:00 do 17:00. Wstęp wolny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: