Fot. Piotr Woroniec jr / Rzeszów News. Na zdjęciu Tomasz Stańko
Reklama

Recital Tomasza Stańki będzie główną atrakcją obchodów 662-lecia lokacji miasta Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się 17 stycznia. Bezpłatne zaproszenia można już odbierać.

– 19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia naszego miasta – przypomina Estrada Rzeszowska, współorganizator obchodów 662-lecia Rzeszowa, które odbędą się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Obchody rozpoczną się o godz. 18:00. Główną postacią wydarzenia będzie światowej sławy jazzman Tomasz Stańko, który od marca ub. r. jest Honorowym Obywatelem Rzeszowa. Artysta w ciągu niespełna roku znów przyjedzie do swojego rodzinnego miasta.

Tym razem podczas obchodów 662-lecia Rzeszowa będzie można wysłuchać premiery nowego hymnu Rzeszowa „Na cztery strony świata”, skomponowanego przez Tomasza Stańkę.

Stańko w Filharmonii Podkarpackiej wystąpi także z recitalem. W programie uroczystości zaplanowano jeszcze ceremonię wręczenia Tytułu „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” prof. dr. hab. Janowi Stankiewiczowi ora koncert Agi Zaryan z zespołem Jazz Trio. Obchody poprowadzi Laura Łącz.

Wstęp na uroczystość 662-lecia Rzeszowa jest bezpłatny, ale wymagane są zaproszenia, które można odbierać w czterech instytucjach:

– Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 11, tel. 17 748 47 70

– Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26, tel. 17 875 47 74

– Estrada Rzeszowska, ul. Jagiellońska 24, tel. 17 853 80 04

– Filharmonia Podkarpacka, ul. Chopina 30, tel. 17 852 02 72

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: