Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci, we wtorek (29 listopada), będą rozdawać pieszym odblaski. – Noszenie ich po zmroku może uratować życie – mówią wprost. 

O tym, jak ważne jest noszenie odblasków policjanci informują od lat. Namawiają do zakładania elementów odbijających światło i rozdają tym, którzy ich nie mają.  

Tak będzie też w najbliższy wtorek. Akcja „Bezpieczny pieszy” rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 18:00. Policjanci przygotowali 400 odblasków.  – Będziemy w rejonie najbardziej zagrożonych przejść w Rzeszowie – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.

Noszenie odblasków jest ważne nie tylko jesienią i zimą, gdy za oknem szaro i buro, i wcześnie robi się ciemno, ale przez cały rok. Wie o tym każdy kierowca, który choć raz hamował, bo w ostatniej chwili zauważył pieszego w ciemnym ubraniu.

Po zmroku kierowca może dostrzec pieszego z odległości około 25 metrów od maski samochodu. Ale jeśli pieszy ma na sobie chociaż jeden odblask, wtedy jest widoczny już z odległości nawet 150 metrów.

– Warto wyposażyć się w elementy odblaskowe i nosić je nawet w miejscach, gdzie nie wymagają tego obowiązujące przepisy – zachęcają rzeszowscy policjanci.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama