Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama

We wtorek (10 maja) w Rzeszowie odbędzie się druga edycja „Wampiriady” organizowanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

„Wampiriada” to ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa, w którą zaangażowani są studenci. Jej głównym celem  jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego.

– Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, który nie mogą oddać krwi, ale wspierają tę ideę. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia – tłumaczy Marlena Grabias z Niezależnego Zrzeszenia Studentów UR.

„Wampiriada” pokazuje, że poprzez honorowe krwiodawstwo oddajemy coś, co nic nas nie kosztuje, a dla biorcy może być bezcennym darem życia. Niezależne Zrzeszenie Studentów promuje te wartości nie tylko w ośrodkach akademickich, ale też wśród mieszkańców tych miast, w których odbywają się akcje.

Przeprowadzona w zeszłym roku na Uniwersytecie Rzeszowskim akcja pozwoliła na zebranie 23400 ml krwi.

Druga już edycja „Wampiriady” w Rzeszowie odbędzie się we wtorek (10 maja) od godz. 7:00 do 13:00 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Wierzbowej 14.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: