W najbliższą sobotę (11 czerwca) na Stadionie Miejskim odbędzie się druga edycja Zbiórki Krwi Kibiców Żużlowych Stali Rzeszów. Nie zabraknie atrakcji dla fanów „czarnego sportu”.

Akcja „Oddajemy Krew bez hamulców” rozpocznie się o godz. 9:00 za nową trybuną Stadionu Miejskiego i potrwa do ostatniego chętnego dawcy.

– Wszyscy krwiodawcy zostaną obdarowani licznymi upominkami, do których należeć będą koszulki, naklejki, smycze, bilety na mecz żużlowy i wiele innych – zachęca do udziału w akcji Rafał Kowal ze Stowarzyszenia Speedway Fans Stal Rzeszów, które jest organizatorem zbiórki krwi.

Na stadionie przy ul. Hetmańskiej będzie rozstawiony namiot, służący jako mobilny park maszyn. Przez cały czas trwania akcji każdy kibic będzie mógł usiąść na motocykl, ubrać kask, kevlar i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Gośćmi akcji będą żużlowcy Stali – Maciej Kuciapa, Karol Baran, Grzegorz Bassara. Gościem specjalnym będzie dwukrotny mistrz olimpijski Rafał Wilk. Ambasadorem akcji został Dawid Stachyra.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Swój przyjazd do Rzeszowa zapowiedziała telewizja NC+, która zamierza nakręcić materiał o akcji kibiców Stali i wyemitować go na swojej antenie.

Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać ponad 28 litrów krwi. W akcji wzięło udział 63 dawców. – W tym roku chcemy mocno poprawić ten rezultat – dodaje Rafał Kowal.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama