Komfortowe pokoje z łazienkami, kolorowe korytarze, pełne zaplecze diagnostyczne oraz przestronna sala wypoczynkowa m.in. z huśtawką i ścianą do malowania. Od 31 grudnia Oddział Pediatryczny w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z NFZ.

[Not a valid template]

 

– Cieszymy się z tego faktu, bo oddział już od roku jest gotowy do pracy. Dzięki umowie z NFZ, którą podpisaliśmy 31 grudnia, będziemy mogli pomagać wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne. Niemniej kwota kontraktu jest dużo niższa, niż się spodziewaliśmy. Mamy jednak nadzieję, że z czasem zyskamy większe kontraktowanie – mówi Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii.

Oddział Pediatryczny ma 15 miejsc dla chorych dzieci. Siedem łóżek przeznaczonych jest dla najmłodszych pacjentów do 3. roku życia, a 8 dla starszych. Każdy z pokoi ma łazienkę.

– W ramach kontaktu z NFZ nasz oddział zapewnia bezpłatną opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne – zapewnia lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych i nefrolog, kierownik Oddziału Pediatrycznego.

– Zajmujemy się leczeniem większości chorób wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną – dodaje lekarz.

Oddział posiada pełne zaplecze laboratoryjne, gdzie wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne, a także obrazowe. Szpital stawia także na partnerskie podejście do rodziców, którzy mają prawo do stałej obecności przy chorym dziecku.

– Dla rodziców chcących zostać ze swoją pociechą na noc przygotowaliśmy rozkładane łóżka oraz wygodne fotele – wyjaśnia dyrektor szpitala. – Czuwanie rodziców przy chorym dziecku jest oczywiście bezpłatne – podkreśla Radosław Skiba.

Nieodłącznym elementem oddziału jest kolorowa sala wypoczynkowa, w której znajduje się m.in. huśtawka, czytelnia i wielka ściana do malowania lub wyświetlania projekcji bajek.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama