Zdjęcie: Pixabay

Ekologia, równouprawnienie, ale też m.in. sport, literatura, muzyka i kulinaria –  to zagadnienia, które podejmą uczestnicy cyklu warsztatów „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” w Europe Direct Rzeszów.

– Szwecja to bardzo różnorodny kraj, nadal w zbyt nikłym stopniu znany mieszkańcom Podkarpacia. Warto to zmienić, dlatego też – korzystając z przewodnictwa Szwecji w Radzie UE – przygotowaliśmy ofertę spotkań edukacyjnych poświęconych Szwecji – informuje Ewa Nowak-Koprowicz, koordynatorka Europe Direct Rzeszów przy WSIiZ w Rzeszowie.

Warsztaty są dla uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów oraz osób dorosłych. Spotkania będą się odbywały na terenie Podkarpacia, do czerwca 2023 roku. Patronat honorowy nad cyklem „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” objęli marszałek podkarpacki, prezydent Rzeszowa oraz Ambasada Szwecji w Warszawie.

– Mamy nadzieję, że dla wielu młodych ludzi ten pierwszy kontakt ze Szwecją będzie na tyle ciekawy, że stanie się inspiracją do poszerzania swojej wiedzy na temat naszego kraju. Choć przez Bałtyk, Polska i Szwecja są przecież sąsiadami i wiele nas łączy – mówi Katarzyna Szota z Ambasady Szwecji.

– Szwecja i Polska współpracują na wielu polach i liczymy na dalszy rozwój tej współpracy, która odbywa się także dzięki takim inicjatywom, jak „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” – dodaje Bratumiła Pettersson z Ambasady Szwecji.

Partnerem cyklu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Spotkania europejskie integrują, poszerzają oraz uzupełniają edukację szkolną. Pomagają przełamywać bariery i stereotypy w postrzeganiu innych narodowości oraz działają jak magnes zachęcając do nauki języków obcych, podróżowania i bliższego poznania innych kultur – podkreśla Bożena Janda, dyrektor WiMBP w Rzeszowie.

– W dzisiejszej Europie to kultura odgrywa pierwszoplanową rolę, jej bogactwo i różnorodność stanowi o jej sile – dodaje dyrektor Janda.

Bliższe informacje odnośnie cyklu „Odkrywajmy Europę! Przystanek – Szwecja” – w tym możliwość zapisu na warztaty – dostępne są telefonicznie 17 866 13 05, e-mailowo: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl lub bezpośrednio w siedzibie Europe Direct Rzeszów – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, ul. Sucharskiego 2, pok. 143.

Zdjęcie: materiały organizatorów

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama