Zdjęcie: Pixabay

Wkrocz w świat ekscytujących zjawisk i doświadczeń! W Rzeszowie będą zajęcia dla uczniów 7 i 8 klasy.

„Odlotowa Edukacja” to kolejny projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, który rozwija młodzież i stara się zmienić ich podejście do nauki. Stawia na naukę poprzez zabawę oraz na kształtowanie u młodych zdolności technicznych.

To pierwszy popularnonaukowy projekt w nowej siedzibie Fundacji Wspierania Edukacji.  Zajęcia z zakresu chemii i fizyki prowadzić będą nauczyciele i pasjonaci, którzy w ciekawy sposób przekażą wiedzę i zarażają swoim hobby. 

Uczestnicy będą brali udział w eksperymentach. – Zajęcia będą trwały 3 godziny, a zaprojektowaliśmy je w oparciu o programy nauczania z chemii i fizyki dla klas 7 i 8, aby dodatkowo pomóc uczniom w ich zrozumieniu –  mówi Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

Zagadnienia z dziedziny fizyki obejmują elektryczność i magnetyzm, aerodynamikę i termodynamikę. Z chemii zaś przeprowadzone zostaną pokazy z barwnymi, dymiącymi cylindrami pokazujące właściwości kwasowe i zasadowe różnych substancji chemicznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dodatkowo zostaną przeprowadzone również doświadczenia z glukozą oraz wskaźnikami utleniania-redukcji. – Z takim programem nikt nie będzie się nudził! – zapewniają twórcy „Odlotowej Edukacji”. 

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Kierowany jest do uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej. Zgłoszenia należy przesłać na adres: odlotowaedukacja@dolinawiedzy.pl.  Fundacja wyznaczy możliwy termin zajęć. Jedna klasa maksymalnie będzie liczyła 30 osób. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama