Potwierdziły się nasze informacje. Michał Tabisz został nowym prezesem spółki lotniskowej Rzeszów – Jasionka.

O zmianie szefostwa podrzeszowskiego lotniska poinformował dzisiaj Łukasz Sikora z działu marketingu portu w Jasionce.

Zmian w zarządzie spółki lotniskowej dokonano podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej spółki Rzeszów – Jasionka, której większościowym udziałowcem jest samorząd podkarpacki, a drugim Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze.

Z funkcją prezesa spółki pożegnał się Stanisław Nowak, który pełnił ją przez trzy kadencje (od 2008 r.) i nie została mu przedłużona. O tym, że Nowaka zastąpi Michał Tabisz, jako pierwsi, napisaliśmy kilka dni temu. Dzisiaj nasze informacje zostały potwierdzone.

– Decyzję Rady Nadzorczej przyjmuje jako wyraz zaufania do mojej osoby. To dla mnie też kolejny etap w karierze zawodowej. Zrobię wszystko, by sprostać nowemu zadaniu – mówi Michał Tabisz.

O planach, jakie ma wobec lotniska, jeszcze nie chce mówić, dopóki nie obejmie swojej funkcji, czyli od 23 czerwca. Tabisz ma 37 lat, skończył politologię ze specjalizacją dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Obecnie Tabisz jest jeszcze dyrektorem Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, gdzie pracę rozpoczął w 2014 r. Najpierw został wicedyrektorem departamentu, potem awansował na szefa.

Tabisz pracował w przeszłości także w warszawskiej agencji public relations Weber Shandwick. Zanim przyszedł do urzędu marszałkowskiego, przez trzy lata był rzecznikiem Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

Tabisz jest blisko związany z politykami PiS. W latach 2004-2005 był asystentem podkarpackiego europosła PiS Mieczysława Janowskiego, dzisiaj należy do zaufanych ludzi innego podkarpackiego europosła PiS Tomasza Poręby.

Kadencja Michała Tabisza będzie trwała 3 lata. Rada Nadzorcza zdecydowała, że nie będzie zmiany na stanowisku wiceprezesa spółki lotniskowej. Nadal będzie nim Zbigniew Halat. Jego kadencja też będzie trwała 3 lata.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama