Zdjęcie: Asseco Resovia
Reklama

Asseco Resovia ma nowego trenera. Został nim były reprezentant Polski – Piotr Gruszka. Do składu drużyny dołączył także Marcin Komenda. 

“Witamy wśród resoviackiej rodziny” – poinformowała na Twitterze Asseco Resovia. 

W czwartek w południe w Galerii Rzeszów oficjalnie rzeszowski klub poinformował, że drużynę od nowego sezonu 2019/2020 będzie trenował 42-letni Piotr Gruszka, który na tym stanowisku zastąpił rumuńskiego szkoleniowca Gheorghe Cretu. 

Gruszka od 2016 roku był szkoleniowcem GKS Katowice. Z Asseco Resovią związał się z umową, która będzie obowiązywała przez dwa sezony. Piotr Gruszka jest dobrze znany polskim kibicom, był świetnym siatkarzem, w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka, ma tytuł Mistrza Europy, a także wicemistrza Świata.

Z katowickiego klubu do Asseco Resovii przeszedł także Marcin Komenda, uważany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia na pozycji rozgrywającego. Komenda siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków.

Dobre występy w barwach krakowskiego zespołu w kategorii młodzika zaowocowały propozycją gry w AKS-ie Rzeszów. Komenda w 2012 roku przeniósł się do stolicy Podkarpacia i już w pierwszym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów. W kolejnych dwóch latach zawodnik uczył się w SMS-ie PZPS Spała. 

Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów.

Z Asseco Resovią Marcin Komenda związał się rocznym kontraktem. 

Jeszcze dzisiaj Piotr Gruszka i Marcin Komenda spotkają się także z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 i potrwa do 19:30. Weźmie w nim udział także Krzysztof Ignaczak, prezes rzeszowskiego klubu.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: