Praca Alicji Świetlickiej, laureatki Grand Prix ubiegłorocznej edycji konkursu

Do 25 października przyjmowane są prace do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Na zwycięzców czekają nagrody. 

Konkurs „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” adresowany jest do młodych twórców z całego kraju, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych lub fotograficznych zainspirowanych jesienną porą roku. Do ubiegłorocznej edycji konkursu nadesłano rekordową liczbę 4575 prac z 533 placówek z całej Polski.

Przyjmowanie prac do tegorocznej edycji potrwa do 25 października, a konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat
oraz 14-16 lat w przypadku prac plastycznych oraz 11-16 lat w przypadku prac fotograficznych

Profesjonalne jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz Grand Prix, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Dodatkowo, w okresie 18-21 listopada na Facebooku przeprowadzony zostanie plebiscyt. Internauci, głosując na prace laureatów konkursu, wyłonią zdobywcę Nagrody Publiczności.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac laureatów i uczestników odbędzie się w sobotę 23 listopada o godz. 17:00
w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Prace można składać osobiście w RDK filia Przybyszówka, od poniedziałku do piątku od 12:30 do 19:30 lub listownie – liczy się data wpływu pracy do placówki.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń TUTAJ oraz regulamin głównego konkursu oraz Nagrody Publiczności znajdziecie TUTAJ i TUTAJ oraz na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Rzeszowa oraz Podkarpacki Kurator Oświaty. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama