Reklama

Pokazy sprzętu wojskowego, wyposażenia służb mundurowych – to tylko część atrakcji Ogólnopolskich Dni NATO, które w najbliższy piątek (8 lipca) odbędą się w Rzeszowie.

Ogólnopolskie Dni NATO odbywają się pod hasłem „Razem z NATO”. Rzeszowskie obchody odbędą się na terenie stadionu „Podhalańczyk” i koszar 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Langiewicza.

Obchody rozpoczną się o godz. 14:00 i potrwają do 20:00. W programie zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego 21. BSP oraz produkowanych przez Polską Grupę Zbrojeniową, pokaz wyposażenia służb mundurowych.

Odbędzie się także koncert Orkiestry Wojskowej w Rzeszowie oraz występy klubów z 21. BSP i WDK w Rzeszowie, projekcja filmu „Historia Roja”, strzelanie z wykorzystaniem pistoletu i karabinka ASG, pokonywanie toru sprawnościowego, gry i zabawy dla dzieci oraz degustacja grochówki wojskowej z kuchni polowej.

Wstęp bezpłatny. Dni NATO w Rzeszowie organizuje wojewoda podkarpacki, dowódca 21. BSP oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. Imprezie patronuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: