Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

13-letnia Kinga Paszek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście może się pochwalić kolejnymi sukcesami wokalnymi. 

Kinga Paszek ostatnio reprezentowała Rzeszów podczas dwóch ogólnopolskich konkursów wokalnych. 29 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbył się konkurs „Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców”, na którym 13-latka w kategorii 13-15 lat zajęła pierwsze miejsce. 

Kilka dni wcześniej, 24 listopada, Kinga Paszek zajęła drugie miejsce w kategorii „Piosenka Satyryczna” podczas 21. Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę” w Przemyślu. 

Kinga Paszek jest utalentowaną wokalistką i pianistką. W zajęciach wokalnych w RDK filia Staromieście bierze udział od 2013 roku. Jej ciekawa barwa głosu i muzykalność są doceniane podczas konkursów i festiwali wokalnych w całej Polsce. Wokalistka często udziela się także podczas koncertów na terenie Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Instruktorem Kingi jest Dominika Kindrat, absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim, multiinstrumentalistka, czynna wokalistka, instruktor i nauczyciel. 

Fot. Rzeszowski Dom Kultury. Na zdjęciu Kinga Paszek i Dominika Kindrat

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama