Od 3 marca przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na zakup i montaż magazynów energii. W puli naboru z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 czeka 78,7 mln zł.
Jak poinformowała PAP dyrektor Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Agnieszka Czuchra, wsparcie skierowane jest do mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie regionu.
– Fundusze można przeznaczyć na budowę, rozbudowę, zakup oraz montaż magazynów energii elektrycznej lub cieplnej, które będą współpracować z istniejącymi instalacjami odnawialnych źródeł energii – dodała.
Elementy uzupełniające projektu
Zgodnie z regulaminem naboru, elementem uzupełniającym projektu mogą być inteligentne systemy zarządzania energią.
Jak zaznaczyła Czuchra, wysokość wsparcia jest uzależniona od wielkości przedsiębiorstwa oraz rodzaju wybranej pomocy publicznej.
W ramach pomocy publicznej dofinansowanie wynosi 30 proc. dla dużych firm oraz do 50 proc. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Z kolei w ramach pomocy de minimis: poziom wsparcia wzrasta do 40 proc. dla dużych podmiotów oraz 60 proc. dla pozostałych kategorii firm.
Wnioski będą przyjmowane wyłącznie w formie elektronicznej; nabór rozpocznie się 3 marca 2026 r. i potrwa do 31 marca br.
Szkolenie dla zainteresowanych
Jak podkreśliła Czuchra, wszyscy zainteresowani naborem będą mogli skorzystać ze szkolenia, które zaplanowane zostało na 9 marca br. w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.
“Podczas spotkania pracownicy Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości omówią kryteria wyboru projektów, katalog wydatków kwalifikowanych oraz sposób poprawnego wypełniania dokumentacji” – dodała.
Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.
(AM / PAP)
Czytaj więcej:
Gigantyczne dofinansowanie dla lotniska w Jasionce. Fundusze na dwie ważne inwestycje





![Gigantyczny pożar i katastrofa samolotu przy granicy z Podkarpaciem. Trwa walka z żywiołem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-roztocze-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)


![Rzeszowskie Juwenalia wystartowały. Barwny korowód studentów przejął miasto [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/juwenalia-korowod-2026-15-218x150.jpg)


![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-218x150.jpg)



![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)










![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)





![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)

![Obcokrajowiec zaatakował nożem w sklepie. Minęły cztery lata, a prawomocnego wyroku nie ma [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/atak-sad-218x150.jpg)
![Skok z iglicy 220-metrowego wieżowca w Rzeszowie. Ekstremalna akcja już w piątek i sobotę [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/skok-olszynki-park-218x150.jpg)
![Która finalistka zostanie Miss Podkarpacia? Wszystko rozstrzygnie się w piątek [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/polska-miss-2026-finalistki-6-218x150.jpg)

![Tragedia na linii Trzciana – Rzeszów. Pociąg potrącił kobietę, ruch całkowicie wstrzymany [AKTUALIZACJA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pilne-plansza-218x150.jpg)



![Milionowa inwestycja na Podkarpaciu. To strategiczny obiekt dla polskiego przemysłu obronnego [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pociski-155mm-324x235.jpg)