Reklama

Już 1,5 tysiąca mieszkańców skorzystało ze specjalnej linii autobusowej „Zobacz Rzeszów”. Kursy mają trwać do końca września.

[Not a valid template]

 

Od 3 maja br. w każdą niedzielę można skorzystać ze specjalnej, darmowej linii autobusowej „Zobacz Rzeszów”. Każdy, kto ma ochotę na przejażdżkę ulicami naszego miasta może odebrać bezpłatny bilet na przejazdy w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszow.

Punkty znajdują się w Galerii Rzeszów, w  centrum handlowym Plaza,  galerii handlowej Nowy Świat, w centrum Millenium Hall i w hipermarkecie Bi1 (dawniej Real). Bilety można odbierać także w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Aby z nich później skorzystać należy w dowolną niedzielę pojawić się obok Podziemnej Trasy Turystycznej (ul. Rynek 26) o godz. 13:00, ponieważ z tego miejsca startuje linie specjalna.

– Do tej pory z „Zobacz Rzeszów” skorzystało 1,5 tys. osób.  Ten wynik nas bardzo cieszy – mówi Kamil Czyż, wicedyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Dotychczasowy wynik wydaje się imponujący, bo 1,5 tys. osób skorzystało z linii „Zobacz Rzeszów” w tamtym roku, gdy kursy zostały uruchomione. Ubiegłoroczny wynik zostanie w tym roku pobity, bo ze specjalnej linii będzie można korzystać do końca września.

Na podróż należy przeznaczyć około godziny, trasa liczy 40 km. Uczestnikom wycieczki towarzyszy również przewodnik, którym jest specjalnie wyszkolony urzędnik. Jego zadaniem jest opowiadanie mieszkańcom o rzeszowskich inwestycjach, imprezach kulturalnych, uczelniach, studentach, biznesie i przedsiębiorstwach.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warto też dodać, że w trakcie autobusowej wycieczki można również oglądać nie tylko miejskie inwestycje, ale np. kampusy Politechniki czy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Trasa specjalnej linii „Zobacz Rzeszów” obejmuje ścisłe centrum miasta, następnie autobus wjeżdża na al. Cieplińskiego, potem w prawo w kierunku al. Piłsudskiego, by jechać cały czas prosto, aż do ronda Pobitno, gdzie autobus skręca w lewo i tam jadąc prosto dociera do ronda Kuronia na Załężu.

Linia specjalna swój kurs kończy przy placu Farnym, ale wcześniej kierowca zatrzymuje się jeszcze przy fontannie multimedialnej, gdzie również można zakończyć podróż.

Szczegółowy przejazd linią „Zobacz Rzeszów” możecie sprawdzić TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama