Ogromny pożar w Dębicy! Ogień w Firmie Oponiarskiej. Setki osób ewakuowanych!

Ponad 30 zastępów straży pożarnej z powiatów dębickiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, mieleckiego, jasielskiego i ropczycko-sędziszowskiego gasiło pożar na terenie Firmy Oponiarskiej w Dębicy.

 

Zdjęcia: KP PSP w Dębicy

Jak w niedzielę poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, pożar wybuchł w segmencie hali produkcyjnej. Strażacy o pożarze zostali poinformowani w niedzielę, tuż przed godz. 22:00.

– Jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej, z zakładu ewakuowało się około 200 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało – przekazał bryg. Marcin Betleja.

Jak nam powiedział po godz. 1:00 w nocy bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik dębickiej straży pożarnej, pożar został już opanowany, a ogień już się nie rozprzestrzenia. – Usuwamy skutki pożaru, który wybuchł na jednej z maszyn technologicznych – dodał Pawłowski.  

Do gaszenia pożaru strażacy ściągnęli podnośniki hydrauliczne. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lokalne media podają, że płonie dach i jedna z hal Firmy Oponiarskiej w Dębicy, a według nieoficjalnych informacji wybuchła maszyna do wulkanizacji. W sprawie pożaru na terenie firmy, komunikat wydał Urząd Miasta w Dębicy.

„Szanowni Mieszkańcy, w związku z pożarem w zakładach Firmy Oponiarskiej Dębica prosimy o nieprzemieszczanie się w pobliżu zakładów, aby nie utrudniać prowadzonej akcji gaśniczej” – apeluje miasto. 

 

Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Firma Oponiarska Dębica należy do amerykańskiego koncernu Goodyear.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama