Reklama

O 24 tys. zł bezzwrotnej dotacji mogą się ubiegać osoby, które chcą założyć firmę. W środę Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił pierwszy nabór wniosków.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Podkarpacia i potrzeb regionu. Bardzo wiele osób czekało na uruchomienie projektów dotyczących bezzwrotnego wsparcia na założenie działalności gospodarczej. Machina ruszyła – mówi Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Pieniądze na założenie firmy pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Do podziału będzie ponad 68 mln zł. Pieniądze będzie można wydać także na wsparcie pomostowe i szkoleniowo-doradcze. WUP wywalczył w Komisji Europejskiej, że fundusze na wspieranie przedsiębiorczości będą udzielane w formie dotacji, a nie pożyczek, jak początkowo chciała Bruksela.

– Znając zaradność, przedsiębiorczość i pomysłowość mieszkańców Podkarpacia, mam pewność, że te pieniądze zostaną tutaj bardzo dobrze zainwestowane – uważa dyrektor Czop.

WUP ogłosił nabory wniosków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Za obecnymi naborami wniosków, pójdą kolejne, dając solidny impuls do gospodarczego wzrostu województwa. Będziemy nieustannie czuwać nad tym, aby środki z tej unijnej perspektywy finansowej przynosiły długofalowe korzyści – zapewnia Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Kwota udzielanych dotacji będzie wynosić ok. 24 tys. zł. Dodatkowo, projekty konkursowe mogą zawierać realizacje specjalistycznych usług doradczo-szkoleniowych. Pieniądze będzie można również wydać na miesięczne minimalne wynagrodzenie za pracę przez okres od 6 do 12 miesięcy od dnia uruchomienia działalności gospodarczej.

Propozycje projektów będzie można składać od 23 listopada do 4 grudnia br. Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu odbędzie się 10 listopada o godzinie 10:00 w sali audytoryjnej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama