Zdjęcie: Pixabay

W internecie handlował towarem, którego nie miał. Ropczyccy kryminalni zatrzymali oszusta, 19-letniego Norberta Ł. ze Świebodzina. 

8 listopada Komenda Powiatowej Policji w Ropczycach została powiadomiona o oszustwie przy sprzedaży laptopa Acer, za około 3000 zł. Funkcjonariusze ustalili, że oszust tworzył aukcje na portalu OLX, gdzie sprzedawał sprzęt elektroniczny oraz AGD, którego nie miał. 

– Aby ukryć swoją tożsamość, posługiwał się kilkunastoma numerami abonenckimi zarejestrowanymi na siebie oraz inne osoby – twierdzi asp. Rafał Kozób, rzecznik ropczyckiej policji. 

Oszustem okazał się 19-letni Norbert Ł. ze Świebodzina w województwie lubuskim. Tam zatrzymali go ropczyccy kryminalni. W mieszkaniu 19-latka znaleźli kilkadziesiąt kart SIM, telefony i laptop, który wykorzystywał do naciągania internautów. 

Norbertowi Ł. za oszustwa grozi do 8 lat więzienia. Postępowanie policyjne nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ropczycach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Okazało się, że świebodzińscy policjanci prowadzą podobne postępowanie, w którym status pokrzywdzonych ma aż ok. 500 osób. Nie wykluczone, że one także zostały oszukane przez Norberta Ł. Oba postępowania mogą być połączone. 

– Zwrócimy się do policji w Świebodzinie o przekazanie akt z ich sprawy – zapowiada Agnieszka Tylutka-Cioban, wiceszefowa ropczyckiej prokuratury. 

19-latek, po przedstawieniu zarzutów, został zwolniony do domu. Ma dozór policyjny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama