Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Na ok. 10 tys. zł szacuje straty rzeszowska firma, która był okradana. Przez swojego pracownika. Zatrzymali go kryminalni z komendy miejskiej. 

Chodzi dokładnie o hurtownię akcesoriów i części samochodowych, które od dłuższego czasu znikały z magazynu. Dyrektor firmy już w grudniu ub. r.  zauważył zwiększone braki. Policjanci ustalili, że z kradzieżami może mieć związek pracownik firmy, który pracował w magazynie: 42-letni mieszkaniec Rzeszowa. W ubiegłą środę zatrzymali go w firmie.

– W plecaku znaleźli miernik grubości lakieru. Kolejne skradzione rzeczy policjanci odzyskali podczas przeszukania mieszkania 42-latka: radio CB, prostownik, kamera inspekcyjna, 4 latarki warsztatowe – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna miał problemy finansowe – od grudnia ub. r. okradał magazyn, a wyniesione przedmioty sprzedawał w internecie. Straty szacowane są na ok. 10 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie przejęli policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. 42-latkowi przedstawili zarzut kradzież dokonanej czynem ciągłym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mieszkaniec Rzeszowa przyznał się do winy – dodaje rzecznik Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama