Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Pieniądze i biżuterię ukradła 28-letnia kobieta, która opiekowała się dzieckiem rodziny z podrzeszowskiego Głogowa Małopolskiego. Opiekunkę zatrzymali policjanci.

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, 28-letnia opiekunka okradała dom podczas nieobecności rodziców. – Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Opiekunka wpadła, bo właściciele domu mieli domowy monitoring. Gdy zorientowali się, że z domu giną pieniądze, postanowili zainstalować dodatkowe kamery. To one zarejestrowały, jak kobieta wchodzi na piętro i przeszukuje komodę w sypialni.

Policjanci zatrzymali opiekunkę, gdy we wtorek wychodziła z domu. Kobieta od razu przyznała się do kradzieży. Policjanci znaleźli przy niej skradzione tego samego dnia pieniądze – 1800 zł. W jej domu kolejne 2,5 tys. zł. Właścicielom domu skradziono także srebrną biżuterię o wartości 400 zł. Łączna wartość strat to 34 tys. zł. 

Policjanci odzyskali 4,3 tys. zł. 28-letniej mieszkance powiatu kolbuszowskiego przedstawili zarzut kradzieży. Okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez policjantów z Kolbuszowej. Miała odbyć karę pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Po zakończeniu czynności opiekunkę przewieziono do zakładu karnego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama