Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Najpierw pili z nimi alkohol, a potem ukradli mu elektronarzędzia o wartości 15 tys. zł. Złodziei zatrzymali policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim. 

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim, gdzie firma budowlana wynajmowała dom dla swoich pracowników. W garażu przechowywała elektronarzędzia znanych marek. 

O kradzieży sprzętu budowlanego o wartości 15 tys. zł policję powiadomił mężczyzna, który chwilę wcześniej poznał dwóch innych mężczyzn, zaprosił ich do domu na imprezę alkoholową. Ci wykorzystali okazję i ukradli elektronarzędzia. 

Funkcjonariusze namierzyli pierwszego złodzieja – 44-letniego mieszkańca Głogowa Młp. Zatrzymali go w jego domu. – Mężczyzna próbował się ukrywać – relacjonuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci przeszukali dom, 44-latka znaleźli w jednym z pomieszczeń, ale nigdzie nie natrafili na skradzione narzędzia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już na początku przyznał się, że elektronarzędzia ukradł z mężczyzną, którego znał tylko z pseudonimu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla policjantów nie był to jednak problem. Ustalili, że drugim złodziejem był 38-letni mieszkaniec Rzeszowa. Zatrzymano go w ubiegłą niedzielę na Rynku w Głogowie Młp. 38-latek pokazał mundurowym, gdzie ukrył narzędzia. On także trafił do aresztu.

Obu mężczyznom za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama