Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Radni Koalicji Obywatelskiej chcą, żeby słynna rzeszowska okrągła kładka otrzymała imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja we wtorek.

Okrągła kładka nad skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej nie ma oficjalnej nazwy. Część mieszkańców Rzeszowa mówi o niej żartobliwie „aureola Ferenca”. 

Była dumą śp. prezydenta Tadeusza Ferenca, który pomysł na budowę przywiózł z Szanghaju. Balustrady z hartowanego szkła, deski z egzotycznego drewna azobe sprowadzonego z Kamerunu i winda, którą można wjechać na kładkę.

Czegoś takiego w Polsce jeszcze nie było. Kosztowała ponad 12 mln zł, budowa zakończyła się w 2012 roku. Teraz radni KO chcą, żeby to była „Kładka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Projekt uchwały już jest. Został przygotowany na wtorkową (31 stycznia) sesję. W uzasadnieniu radni napisali m.in, że WOŚP już 30 lat wyposaża polskie szpitale w sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie pacjentów, a jej wolontariusze zbierają pieniądze także w wielu miejscach na świecie.

Nazwanie kładki imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma być wyrazem uznania dla Jerzego Owsiaka i tych, którzy angażują się w prace Orkiestry. „Będzie także zachętą dla kolejnych pokoleń młodych ludzi do podjęcia aktywności w służbie potrzebującym” – przekonują radni.

Jeżeli będzie zgoda radnych, oficjalna nazwa zacznie obowiązywać od wtorku, 31 stycznia, czyli dwa dni po 31. finale WOŚP.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama