– Ta historia nie musi się tak skończyć – uważają kibice Asseco Resovii. W internecie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją, by władze rzeszowskiego klubu przedłużyły kontrakt z kapitanem drużyny –  Oliegem Achremem.

[Not a valid template]

 

Asseco Resovia po zdobyciu wicemistrzostwa Polski PlusLigi w zakończonym niedawno sezonie przechodzi prawdziwą rewolucję kadrową. Niedawno okazało się, że po 9 latach z klubem rozstaje się serce rzeszowskiej drużyny – libero Krzysztof „Igła” Ignaczak, co wśród wielu fanów Resovii wywołało szok.

Już sześciu odeszło

Z drużyną rozstało się już sześciu zawodników. Oprócz Ignaczaka, także Bartosz Kurek, Julien Lyneel  Dominik Witczak, Nikolay Penchev i Russell Holmes. Pod znakiem zapytania stoi teraz przyszłość kapitana Asseco Resovii – przyjmującego Oliega Achrema, który biało-czerwone barwy reprezentuje od sezonu 2009/2010.

Achrem ma za sobą poważną kontuzję zerwania wiązadeł krzyżowych, której doznał 4 kwietnia 2014 r. podczas półfinału PlusLigi w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Rozbrat kapitana rzeszowskiej drużyny z siatkówką trwał rok i osiem miesięcy. Olieg Achrem jest uwielbiany przez fanów Asseco Resovii.

Achremowi kończy się w tym roku kontrakt z naszym klubem. Spekuluje się, że jego władze nie przedłużą umowy z białoruskim siatkarzem, który od 2011 r. ma też polskie obywatelstwo.

Na pozycję Achrema do rzeszowskiej drużyny trafi 23-letni Thibault Rossard (193 cm) z francuskiegio zespołu Arago de Sète, z którym w ostatnim sezonie Rossard wywalczył wicemistrzostwo Francji. Francuski dziennik sportowy L’Equipe okrzyknął Rossarda najlepszym graczem sezonu zasadniczego Ligue A.

W niedzielę Asseco Resovia potwierdziła transfer. Thibault Rossard podpisał z naszym klubem roczny kontrakt.

Kibice Resovii postanowili nie dopuścić do odejścia z klubu Achrema. W internecie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją do władz klubu, by te przedłużyły umowę z kapitanem drużyny.

„Ta historia nie musi się tak skończyć” – tak tytułują petycję kibice Resovii., którzy twierdzą, że są „zatroskani o losy naszego ukochanego Klubu”. Fani „Pasiaków” chce, by klub podpisał z Oliegem Achremem umowę na nowy sezon 2016/2017. Apelują też do Achrema, by nie odchodził z Rzeszowa.

Zyskał szacunek kibiców

„Dochodzą do nas niepokojące wieści, że drogi naszego Kapitana i naszego Klubu mogą się rozejść” – czytamy w petycji.

„Odkąd Alek przyszedł do nas 7 lat temu, natychmiast zyskał u nas szacunek, stając się naszym ulubieńcem. Stało się tak dlatego, że występując w biało-czerwonym pasiaku zawsze zostawiał serce na boisku. My kibice i Klub zawsze mogliśmy liczyć na naszego Kapitana” – czytamy dalej w petycji.

Kibice przypominają, że Olieg Achrem mógł na nich zawsze liczyć po wspomnianej kontuzji z 2014 r. Fani Asseco Resovii ten czas określają „niełatwym okresem” i podkreślają, że Achrem dosłownie zostawił zdrowie na boisku.

„Wspólnie cieszyliśmy się z Jego powrotu na parkiet. Wspólnie radowaliśmy się z pierwszego punktu po koszmarnej kontuzji… Alku, Resovio… Razem cieszyliśmy się z sukcesów. Razem przeżywaliśmy gorycz porażki. My, kibice zawsze możemy na Was liczyć, Wy możecie liczyć zawsze na nas. Jeszcze wiele przed nami. Przed nami kibicami, Tobą Alku i Resovią” – czytamy w petycji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pół serca już złamali

Kibicie apelują do władz klubu i Achrema, by zrobili wszystko, aby już za kilka miesięcy „cała Resovia mogła się radować z kolejnego punktu Kapitana Alka w biało-czerwonym pasiaku”.

Zbiórka podpisów rozpoczęła się w sobotę. W ciągu doby podpisało ją już prawie 2 tys osób (stan na 8 maja na godz. 12:30). Kibice zamieścili już kilkadziesiąt komentarzy. „Całym sercem jest za Alkiem. Nie wyobrażam sobie drużyny bez niego. Alek jest nasz i powinien zostać w Rzeszowie!!!”  – napisał jeden z internautów.

Inni piszą:

– „Alek jest ikoną Resovii. Związał się z naszym klubem i miastem na dobre i na złe. Zasłużył sobie na to, aby pozostać u nas do końca swojej kariery. Bez Alka – Kapitana stracimy waleczne serce zespołu”. Pół serca już mi złamali po tym jak Igła musiał odejść, nie chcę drugi raz tego przechodzić. Alek zostań z nami”

– „Pozbycie się „Igły” i Alka w jednym sezonie, to tak jakby jakiś kraj z wysokim mniemaniem o sobie pozbywał się dobrowolnie swoich autorytetów moralnych lub ideowych przywódców, albo jakby nieudolny dentysta wyrywał pacjentowi dwa zdrowe zęby trzonowe”.

Petycję możecie podpisywać TUTAJ.

Kto przyszedł do Asseco Resovii?

Klub zaczął już sprowadzać nowych zawodników. Krzysztofa Ignaczaka zastąpi 18-letni Mateusz Masłowski, które ostatnia dwa lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Masłowski od początku swojej przygody z siatkówką związany był z AKS-em Rzeszów. Z Asseco Resovią podpisał trzyletni kontrakt.

Nowy przyjmującym rzeszowskiej drużyny został 27-letni John Gordon Perrin (201 cm wzrostu) z Kanady, który ostatni sezon spędził we włoskiej Serie A, w drużynie LPR Volley Piacenza. W ub. r. wraz z reprezentacją Kanady Perrin sięgnął po Mistrzostwo Ameryki Północnej. Z Asseco Resovią podpisał roczny kontrakt.

Bartosza Kurka w ataku zastąpi inny Kanadyjczyk – 30-letni Gavin Schmitt (208 cm wzrostu), który przez ostatni sezon był zawodnikiem brazylijskiego Funvic Taubaté. Schmitt w latach 2009-2012 występował w lidze koreańskiej, w drużynie Samsung Bluefangs. W jednym z meczów w sezonie 2011/12 zdobył 58 punktów, ustanawiając tym wynikiem rekord świata.

Schmitt potem grał w Iskrze Idincowo i Arkasie Izmir, z którym w 2015 roku sięgnął po mistrzostwo Turcji i został MVP, najlepszym punktującym, atakującym i serwującym finału. Kanadyjski atakujący podpisał z Asseco Resovią roczny kontrakt.

Do Rzeszowa po rocznej przerwie wraca także serbski przyjmujący Marko Ivovic.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama