Zdjęcie: Asseco Resovia

Prośby kibiców Asseco Resovii, by klub przedłużył kontrakt z Oliegem Achremem nic nie dały. Po siedmiu latach spędzonych w Rzeszowie, Achrem opuszcza drużynę.

– Dziękuję za te wspaniałe 7 lat spędzonych w Rzeszowie, gdzie znalazłem swój dom – mówi w Olieg Achrem w pożegnalnym filmie. – Bardzo się cieszę, że uczestniczyłem w budowaniu tej drużyny. Dziękuję kibicom, którzy zawsze byli ze mną i to wsparcie zawsze czułem, nawet w ciężkich chwilach, gdy doznałem kontuzji – powiedział siatkarz.

Olieg Achrem, który kapitanem Asseco Resovii był od 2011 r., zapewnił, że zawsze będzie kibicował ekipie z Podpromia i klub na zawsze pozostanie w jego sercu.

O pozostanie Achrema w Rzeszowie walczyli kibice, gdy kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje, że Białorusin odejdzie z Resovii. W internecie zamieścili apel do władz klubu, bo doprowadziły do przedłużenia kontraktu z rzeszowskim przyjmującym.

„Odkąd Alek przyszedł do nas 7 lat temu, natychmiast zyskał u nas szacunek, stając się naszym ulubieńcem. Stało się tak dlatego, że występując w biało-czerwonym pasiaku zawsze zostawiał serce na boisku. My kibice i Klub zawsze mogliśmy liczyć na naszego Kapitana” – napisali kibice w petycji, którą podpisało ok. 3 tys. osób.

Niestety, sezon 2015/2016 dla Oliega Achrema był ostatnim w barwach Asseco Resovii, które reprezentował od 2009 r. W tym czasie Achrem z drużyną trzykrotnie świętował z Mistrzostwo Polski, zdobył także dwa srebrne i dwa brązowe medale PlusLigi, SuperPuchar Polski oraz srebro Pucharu CEV i Ligi Mistrzów.

Olieg Achrem przez najbliższy rok będzie występował będzie za granicą. Zapowiada, że w przyszłości zamierza zostać w Rzeszowie na stałe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Alku, życzymy Ci powodzenia w nowym klubie i do zobaczenia wkrótce!” – czytamy na stronie Asseco Resovii.

Achrem to ósmy zawodnik, który po minionym sezonie, zakończonym dla Asseco Resovii wicemistrzostwem Polski, opuszcza drużynę. Wcześniej z klubem rozstali się: Krzysztof Ignaczak, Bartosz Kurek, Julien Lyneel  Dominik Witczak, Nikolay Penchev i Russell Holmes.

Spekuluje się, że na tym nie koniec rewolucji kadrowej w Asseco Resovii. Z drużyny prawdopodobnie odejdzie Łukasz Perłowski. Środkowy drużyny gra w niej od 2002 r.

W mediach pojawiają się informacje, że Resovię w nowym sezonie zasili 31-letni Marcin Możdżonek, jeden z najlepszych polskich środkowych. Możdżonek ostatni sezon spędził w Cuprum Lubin. Wiadomo, że z lubińską drużyną nie przedłuży kontraktu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama