Zdjęcie: Tomasz Sikora

Tomasz Sikora, ceniony fotograf i ambasador Fujifilm Polska, poprowadzi bezpłatne warsztaty fotograficzne – w sobotę (4 lutego) w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Trwają zapisy.

Tomasz Sikora jest twórcą plakatów oraz ilustracji książkowych, współpracownikiem agencji reklamowych, laureatem licznych nagród, autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz blisko 100 wydawnictw autorskich.

Sikorę wielokrotnie nagradzano za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie był wybierany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie przez jakiś czas mieszkał. Wykonał kampanie dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok.

W 2002 roku – wraz z Andrzejem Świetlikiem – Tomasz Sikora powołał do życia Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

„Opowiada o człowieku. Portret” to praktyczne warsztaty fotograficzne, które Sikora poprowadzi w sobotę, 4 lutego, w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9, I piętro). Warsztaty potrwają od godz. 10:00 do 18:00.

Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja. Uczestnicy spotkają się w GFMRz o godz. 10:00. Po półgodzinnym wprowadzeniu, wylosowani uczestnicy stworzą pary, w których będą pracować przez pozostałą część zajęć.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rozmowa „oko w oko” pozwoli na zbudowanie portretu psychologicznego rozmówcy. Ta wiedza stanie się podstawą do wykreowania pomysłu na fotograficzne opowiadanie o osobie portretowanej – tłumaczy Barbara Bokota-Tomala, specjalistka plastyk z GFMRz. 

Przed zdjęciami, uczestnicy poznają ofertę sprzętu Fujifilm. Po przerwie na poczęstunek (ok. 14:30), zajmą się selekcją zdjęć, by wybrane portrety przeanalizować na dużym ekranie. Ok. 17:00 przewidziane są godzinne warsztaty z percepcji fotografii. 

Zapisy na warsztaty trwają do 3 lutego (piątek), do godz. 15:00, wyłącznie mailem: warsztaty.gfmr@gmail.com. W tytule należy podać swoje imię i nazwisko, według szablonu: 2023_AKADEMIA_GFMR_TS_Imię_Nazwisko

Pytania dotyczące warsztatów można kierować mailowo (warsztaty.gfmr@gmail.com) lub telefonicznie, na numer: 17 748 11 05, od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 17:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama