Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Księgarnia Libra PL zaprasza młodzież szkolną i nauczycieli na spotkanie z Andrzejem Potockim i Surenem Vardanianem, autorami książki „Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci”.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 12:00 w Millenium Hall w klubie Lukr w Rzeszowie. Poprowadzi je dziennikarka Grażyna Bochenek.

„Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci”, autorstwa Andrzeja Potockiego z ilustracjami Surena Vardaniana, to ilustrowana książka dla najmłodszych mieszkańców Rzeszowa. 24 niezwykle ciekawe opowieści o tym, jaki był dawny Rzeszów, gdzie było Jezioro Bernardyńskie, z jakiego powodu w Rzeszowie gościł Jan III Sobieski, kto wymyślił herb Rzeszowa, kto zbudował zamek i kto toczył wojnę z Diabłem.

Równocześnie dla uczniów szkół podstawowych klas 1-6 odbędzie się konkurs plastyczny z nagrodami. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować wizerunek Jana Pakosławica – pierwszego właściciela Rzeszowa. Inspiracją może być wizerunek Pakosławica autorstwa Surena Vardaniana, pochodzący z książki „Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci”.

Format pracy: płaski, nie większy niż A3, technika plastyczna dowolna.

Prace należy składać do 21 listopada do godz. 17:00 w księgarni Libra PL (ul. Jagiellońska 12). Prace muszą być podpisane (imię i nazwisko autora oraz jego wiek – klasa). Należy dołączyć wypełniony formularz ze zgodą rodziców lub opiekunów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 22 listopada o godz. 12:00 w trakcie promocji książki „Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci” w Millenium Hall (poziom II) w trakcie trwania Świątecznych Targów Książki.

Nagrody rzeczowe w konkursie: za zajęcie miejsca I–III oraz wyróżnienia zostaną przyznane w dwóch grupach wiekowych: klasa 1-3 oraz 4-6. W trakcie trwanie Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie zostanie zorganizowana wystawa z najładniejszych prac.

Organizatorami konkursu są Wydawnictwo Libra PL i Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie. Pytania można kierować pisząc na adres: apyszkowska@libra.pl lub dzwoniąc na numer: 882 177 960. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: