Zdjęcie: Materiały Muzeum-Zamek w Łańcucie
Reklama

Piątek 30 marca br. będzie ostatnim dniem funkcjonowania Oranżerii w dotychczasowej postaci w Muzeum-Zamek w Łańcucie oraz ostatnim dniem, w którym ekspozycja zostanie udostępniona dla zwiedzających.

W marcu Oranżeria jest czynna od wtorku do soboty, od 9:00 do 16:00 (ostatnie wejście: godz. 15:30), w niedzielę, od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście: godz. 16:30). Ceny biletów: 4 zł (normalny), 2 zł (ulgowy) i 5 zł (ekstra).

Od kwietnia br. w ogrodzie zimowym będą prowadzone prace remontowe, konserwatorskie i budowlane Oranżerii oraz Ujeżdżalni. Oba budynki – jak poinformowała Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum-Zamek w Łańcucie – zmienią charakter i zostaną przekształcone w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.

W CET powstaną nowe przestrzenie ekspozycyjne i edukacyjne. W Oranżerii będą to: Słownik Terminologiczny Sztuk Pięknych, Słownik Sztuki Ogrodowej (prezentujący trzy główne style ogrodowe: renesansowy, barokowy, angielski), instalacja przedstawiająca wirtualny lot balonem Jana Potockiego, obrazująca domniemamy lot nad Łańcutem.

W Oranżerii powstaną również instalacje scenograficzne kopii frontowej teatru łańcuckiego i teatrów Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych.

Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego będzie bazować na nowinkach technologicznych. Zostaną tu zastosowane interaktywne prezentacje do urządzeń dotykowych, zestawu urządzeń podłogi interaktywnej, holograficzne 2D i 3D, mapping, sterowane gestem, z interaktywną projekcją całościenną, odsłuchowe z komentarzem lektorskim.

– Realizacja projektu potrwa do końca 2020 r. – podała Joanna Garbulińska-Charchut.

Zdjęcie: Materiały Muzeum-Zamek w Łańcucie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama