Zdjęcie: Radosław Szuban / Strzyżowski Chór Kameralny

Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny i Grzegorz Wilk wykonają oratorium „Kazimierz Pułaski”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (8 maja) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 

Oratorium „Kazimierz Pułaski”, do słów krakowskiej poetki Moniki Partyk, skomponował Włodzimierz Korcz. Inspiracją do powstania dzieła jest rocznica odzyskania niepodległości i wyjątkowych wydarzeń związanych z Konfederacją Barską na ziemi rzeszowskiej.

Jedna z ważniejszych bitew odbyła się na Pobitnem, obecnie dzielnicy Rzeszowa, w której uczestniczył dowódca konfederacki, późniejszy bohater walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Kazimierz Pułaski.

Wykonawcami koncertu będą soliści: Alicja Majewska, Olga Bończyk, Łukasz Zagrobelny i Grzegorz Wilk. Towarzyszyć im będą: Włodzimierz Korcz (fortepian), Przemyska Orkiestra Kameralna wsparta muzykami Filharmonii Podkarpackiej i połączone chóry: Strzyżowski Chór Kameralny, Chór „Akord” ZNPiSCK w Mielcu oraz Podkarpacki Chór Męski. 

Koncert, pod batutą prof. Grzegorza Oliwy, rozpocznie się o godz. 18:00. Poprowadzi go aktor Andrzej Ferenc. Koncert jest darmowy. Bezpłatne bilety można odbierać w kasie Podziemnej Trasy Turystycznej. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama