Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski
Reklama

„Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro! ” – pod takim hasłem odbędzie się szósta edycja Orientation Day, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych w Rzeszowie.

Orientation Day wraca po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19. Targi, organizowane przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie, odbędą się 25 marca (piątek) w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego (ulica prof. Pigonia 1), w godz. 9:00-15:00.

Orientation Day jest przede wszystkim dla ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych. W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych. Przedstawią swoją ofertę na rok szkolny 2022/23. 

Na targach będzie można się dowiedzieć m.in. o terminach rekrutacji, konkursach przedmiotowych i doradztwie zawodowym. Będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych.  

Ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami.

– Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Uczestnictwo w Orientation Day jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych edukacją. Targi odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich osób odwiedzających Orientation Day. 

Organizatorzy będą także umawiać na indywidualne spotkania z przedstawicielami i kadrą DLU. Spotkania zaplanowano na 11 kwietnia w godzinach porannych. Zainteresowani mogą dzwonić na numer: 17 872 12 81 lub pisać na adres e-mail: liceum@ur.edu.pl.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama