Reklama

W piątek (25 kwietnia, godz.18), jak co miesiąc, ruszy z rzeszowskiego Rynku Masa Krytyczna. Będzie orszak ślubny, szprychówki i przebrania.

– Dwa lata temu nasz rowerowy orszak ślubny przyczynił się do zniesienia zakazu wjazdu rowerów na rzeszowski Rynek. Rok temu na studenckiej masie krytycznej zaczęliśmy rozdawać szprychówki. W tym roku będzie orszak, będą szprychówki i będą przebrania – zapowiadają organizatorzy na swoim Facebooku.

Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl zachęca do wzięcia udziału we wspólnym przejeździe w strojach wizytowych i weselnych, dostosowanych do jazdy na rowerze. Tegoroczny przejazd ulicami Rzeszowa ma łączyć elegancką masę krytyczną z kolejną rocznicą rowerowego orszaku. Organizatorzy liczą, że stanie się to nową świecką tradycję miejską.

Kwietniowe masy krytyczne w Rzeszowie należą do najliczniejszych. W każdej z nich brało udział ponad 300 osób.  – Liczymy na Was, na Waszą obecność i na to, że zaprosicie znajomych – wspólnie możemy pobić rekord frekwencji. Niech Rzeszów nas zobaczy! – zachęcają organizatorzy.

Trasa przejazdu Masy Krytycznej:

Rynek – Kościuszki – Grunwaldzka – Grottgera – Żółkiewskiego – Kochanowskiego – Konopnickiej – Reymonta – Dojazd Staroniwa – Pułaskiego – Lisa-Kuli – Jagiellońska – Langiewicza – Bohaterów – Wyspiańskiego – Jałowego – Cieplińskiego (nawrotka) – Piłsudskiego – Rejtana – Kopisto – Most Zamkowy – Kilara – Szopena – aleja Lubomirskich – 3 Maja – Kościuszki – Rynek.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Fx72NRQ2A7w

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama