Jutro (6 stycznia) ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. W jasełkach, które odbędą się już po raz drugi, uczestniczyć może nawet około 10 tys. osób. Na czas przejścia ulice, którymi będzie przemieszczał się Orszak, będą zamykane.

Orszak Trzech Króli organizuje Akademia Szczęśliwej Rodziny wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa i Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim.

Trasa Orszaku rozpocznie się na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Zamkowej i Al. Lubomirskich gdzie o godz. 11 zbiorą się jego uczestnicy. Stamtąd Orszak przejdzie ul. 3 Maja pod kościół Świętego Krzyża, gdzie biskup rzeszowski oficjalnie rozpocznie jasełka. Dalsza trasa Orszaku Trzech Króli przebiegać będzie ul. 3 Maja do placu Farnego następnie ulicami Sokoła i Sobieskiego pod Urząd Wojewódzki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dalej uczestnicy przemarszu przejdą ulicą Sobieskiego na Plac Ofiar Getta, a ulicami Targową i Mickiewicza przejdą na Rynek. Pod drodze pod Urzędem Wojewódzkim, na placu Ofiar Getta, na skwerze przy ulicy Mickiewicza i na Rynku  prezentowane będą inscenizacje o tematyce biblijnej.

Zakończenie Orszaku planowane jest na godzinę 14:30. W czasie przemarszu zamykane będą dla ruchu ulice, którymi będzie przemieszczał się Orszak. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama