Orszak Trzech Króli po raz dziewiąty przeszedł ulicami Rzeszowa [FOTO, VIDEO]

Reklama

Plac Farny w Rzeszowie zamienił się w sobotnie popołudnie w małe Betlejem. Ulicami miasta przeszedł wielotysięczny Orszak Trzech Króli, jeden z symboli Święta Objawienia Pańskiego, obchodzonego przez chrześcijan 6 stycznia.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Orszak wyruszył przed południem z parkingu przy hali Podpromie. Następnie przeszedł ulicami: Kilara, Szopena, Lubomirskich, 3 Maja – do placu Farnego, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. 

Tradycyjnie Orszak był podzielony się na trzy kontynenty: Europa (król Kacper niósł w darze złoto), Azja (król Melchior przyniósł kadzidło) i Afryka (król Baltazar ofiarował nowonarodzonemu mirrę). 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na trasie Orszaku odgrywano biblijne wydarzenia, które towarzyszyły Trzem Królom. Na czele szedł Gwiazdor oraz owieczki za które przebrały się przedszkolaki. Scenariusz do ulicznych jasełek napisała Agnieszka Przywara, a Orszak wyreżyserował Tomasz Grzebyk.

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie odbył się po raz dziewiąty, po trzech latach przerwy. Zorganizowało go Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Na uczestników czekały korony, śpiewniki oraz pierniki i gorąca herbata.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama