Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Rondo nie rozwiąże problemów komunikacyjnych Słociny – z takiego założenia wyszli miejscy urzędnicy. W zamian powstanie osiedlowy sklep i remiza strażacka. Będzie też nowe połączenie drogowe.   

Co jakiś czas mieszkańcy osiedla Słocina domagają się, by u zbiegu ulic Paderewskiego i Witolda powstało rondo, aby upłynnić ruch w tej części miasta. Ratusz przyznaje, że na intensywnie rozbudowującym się osiedlu jest problem z wyjazdem, ale jak twierdzą urzędnicy, rondo go nie rozwiąże.  

– Dlatego zapadła decyzja, aby najpierw wybudować nową drogę łączącą al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Inwestycja jest na etapie projektowania, całość będzie gotowa w przeciągu dwóch lat – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Czy to oznacza, że miasto już całkowicie „postawiło krzyżyk” na rondzie? – Nie. Gdy powstanie nowe połączenie drogowe, wówczas raz jeszcze przeanalizujemy natężenie ruchu w kierunku Słociny i ponownie rozważmy budowę ronda – tłumaczy Chłodnicki.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

O ile budowa ronda, o które od dłuższego czasu proszą mieszkańcy Słociny, została zawieszona, o tyle ratusz w przeciągu dwóch lat spełni inne oczekiwania. Chodzi o budowę remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Słocina. Ma ona powstać na około 70-arowej działce między ulicami Witolda i Paderewskiego. Jej koszt to 5 mln zł.

Inwestycja ma być gotowa do 2022 roku. W pobliżu ma też powstać mały sklep osiedlowy Frac.   

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama