Zdjęcie: Pixabay

Asystent pomaga uczniom w obowiązkach szkolnych, ale też odnaleźć się wśród rówieśników. Miasto zdobyło dodatkowe pieniądze na zatrudnienie 10 osób. 

Asystenci niepełnosprawnego ucznia pracują nie tylko w placówkach integracyjnych. Rzadziej, ale są obecni także w szkołach ogólnodostępnych, do których również uczęszczają uczniowie z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Pomagają uczniom w opanowaniu materiału szkolnego, w dostosowaniu się do otaczającej rzeczywistości, albo utrzymać kontakty z rówieśnikami. Wszystko zależy od potrzeb, zaburzeń czy sposobu funkcjonowania. 

Asystenci będą pracować w kilku rzeszowskich publicznych placówkach. W przedszkolu nr 29 przy ul. Wyspiańskiego, trzech podstawówkach: SP nr 17 przy ul. Bulwarowej, SP nr 22 przy ul. Ptasiej, SP nr 23 przy ul. Pelczara oraz XII LO przy al. Rejtana.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto zdobyło dofinansowanie z programu „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Ponad 205 tys. zł zostanie przeznaczone na zatrudnienie 10 asystentów. Program rozpoczyna się w marcu i potrwa do końca roku. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama