Reklama

60 osób niesłyszących z Rzeszowa zostało przeszkolonych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

[Not a valid template]

 

Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Przeprowadzono je w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”. Szkolenie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Bezpłatny kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla osób niesłyszących odbył się po pierwszy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 60 podopiecznych Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych w Rzeszowie.

Szkolenie prowadzili wykwalifikowani i doświadczeni ratownicy medyczni Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie przy współpracy z tłumaczem języka migowego.

Program zajęć oraz forma ich realizacji dostosowana była do grupy odbiorców. Podczas kursu wykorzystywano narzędzia multimedialne. Praca z każdym uczestnikiem była indywidualna.

– Zajęcia obejmowały resuscytację krążeniowo-oddechową oraz nagłe stany zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka, jak również komunikację z służbami ratunkowymi przy uwzględnieniu m.in. aplikacji Na Pomoc Podkarpacie – poinformowała Katarzyna Zygmunt-Kowalska z WSPR w Rzeszowie.

Po zakończonym szkoleniu oraz pozytywnym wyniku w egzaminie końcowym każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia kursu.

– Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie ze strony osób niesłyszących, jak również potrzebę edukacji społeczeństwa w wskazanym temacie, mamy nadzieję, iż tego typu kursy będą realizowane częściej – dodaje Katarzyna Zygmunt-Kowalska.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: