Zdjęcie: Luke Jascz / materiały prasowe

Jeden z trzynastu koncertów, promujących ostatni album zespołu Karaś/Rogucki  zatytułowany „Atlas Iskier”, odbędzie się w Rzeszowie – 14 kwietnia w klubie „Pod Palmą”.

„Atlas Iskier”, trzeci i jednocześnie ostatni album zespołu Karasia i Roguckiego ukazał się 1 marca. Artyści domykają miłosny tryptyk i kończą trwającą 5 lat przygodę o czułości, przyjaźni oraz muzyce. W sieci pojawił się także teledysk do singla „Niedźwiedzie Polarne”.

Na krążku jest 12 elektroniczno-gitarowych, pożegnalnych utworów – w tym cover zespołu Rezerwat „Zaopiekuj się mną”, „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii, „Pusty pixel” oraz „Niedźwiedzie polarne”.

Zdjęcie: Luke Jascz / materiały prasowe

„Atlas Iskier” jest mroczniejszy od poprzednich albumów. Utwory kończą się w pół dźwięku, wybrzmiewa cisza. Pejzaż dźwiękowy wypełniają gitary osadzone na syntezatorowym podkładzie. Towarzyszy im nerwowy dygot perkusji i przesterowane klawisze. 

W odróżnieniu od poprzednich albumów – „Ostatniego Bastionu Romantyzmu” oraz „Czułych Kontyngentów” – miłość już nie leczy, nie ratuje.

Tym razem artyści mówią o miłości jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o tym uczuciu w kontekście desperacji i próby zapełnienia pustki. Karaś/Rogucki nie zostawiają jednak fanów w pesymistycznym nastroju.

„Mogę wyobrazić sobie, że kiedy zamykam oczy wszystko się kończy. Lecz na pewno wiem, że nie skończy się źle…” – wybrzmiewa w utworze „Houston”.

– Nauczyliśmy się, że każde wydarzenie, które nas spotyka, jest ważnym powodem, by celebrować fakt, że się istnieje. Przeżyliśmy coś niesamowitego w otoczeniu ludzi, którzy czują tak, jak my – opowiada Piotr Rogucki. – Razem jesteśmy wyczuleni na miłość.

Klip do singla „Niedźwiedzie polarne” wyreżyserował Michał Sierakowski. – Nie chciałem kreować opowieści, jakiejś krótkiej fabuły, tylko stworzyć surrealistyczny, wrażeniowy obraz – mówi Sierakowski. 

Ukazanie się pożegnalnego albumu to także okazja do spotkania z się z fanami podczas trasy. Koncerty promujące „Atlas Iskier” zawitają do 13 miast, także do Rzeszowa. Karaś i Rogucki wystąpią 14 kwietnia, o godz. 18:00, w klubie „Pod Palmą” (ulica Cicha 4a).

Pierwsza pula biletów w cenie 99 zł została już wyprzedana. W przedsprzedaży są teraz bilety po 109, w dniu koncertu będą kosztowały 119 zł. Bilety można kupować na: karasrogucki.kayax.pl, stage24.pl, kupbilecik.pl oraz w sklepie muzycznym „Riff”.  

Karaś/Rogucki powstali po zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Duet zadebiutował coverem utworu T.Love „1996”, za który otrzymał nominacje do Fryderyka w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie”. 

„Kilka westchnień” to jeden z większych przebojów duetu, a inne znane utwory to m.in. innymi „Katrina”, „Bolesne strzały w serce” czy nagrany ze Szczylem „Cień”.

Harmonogram trasy

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama