Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zachęca do wstępowania w jej szeregi. Grudniowe powołanie zakończy tegoroczny nabór żołnierzy – ochotników. 

We wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu można zgłaszać się, aby rozpocząć procedurę wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Chętni rozpoczną szkolenie 7 grudnia br., a zakończą je 22 grudnia br.

Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach Podkarpackiej Brygady będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowej komisji lekarskiej. Grudniowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed zakończeniem 2019 r.

Nie zwlekajcie! Podejmijcie rękawicę! To ostatnia szansa w tym roku, z którą Podkarpacka Brygada wychodzi naprzeciw tym, którzy do tej pory nie zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z wojskiem – zachęca płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady OT.

Po 16-dniowym szkoleniu podstawowym „Terytorialsi”, tuż przed wigilią Bożego Narodzenia, złożą uroczystą przysięgę wojskową. Może to być pierwszy krok do rozpoczęcia procedury powołania do zawodowej służby wojskowej w pododdziałach lub w jednostkach wojskowych wojsk operacyjnych. Wystarczy tylko odbyć trzyletni cykl szkolenia.

3. Podkarpacka Brygada OT proponuje również odbycie różnych ćwiczeń, szkoleń oraz kursów, które wzmocnią pozycje na zajmowanym stanowisku służbowym, ale również będą pomocne na rynku pracy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wniosek o przyjęcie do podkarpackich „Terytorialsów” należy złożyć w najbliższej  Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie, nie była karana za przestępstwa umyślne, posiada dobrą sprawność psychofizyczną, nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada OT im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała
w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama