Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
Reklama

Podkarpacie jest jednym z sześciu województw, w których Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem.

Jak podaje IMGW, na Podkarpaciu na obszarze Beskidu Niskiego i Bieszczad miejscami w dolinach karpackich temperatura minimalna może wynieść od -24 do -19 st. C. Maksymalna wyniesie od -15 do -10 st. C. Alert obowiązuje do poniedziałku (4 stycznia) do godz. 9:00.

W subregionie północnym Podkarpacia temperatura minimalna wyniesie lokalnie od -18 st. do -15 st. C. W nocy z niedzieli na poniedziałek termometry mogą wskazać -20 st. C. Temperatura maksymalna wyniesie od -12 do -9 st. C. Alert także obowiązuje do poniedziałku (4 stycznia) do 9:00.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje jeszcze w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i podlaskim.

Alert pierwszego stopnia oznacza „wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne”.

– Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – informuje IMGW.

W sobotę Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała o pierwszej ofierze mrozu na Podkarpaciu. Jest nią 57-letni mężczyzna. Więcej TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: