Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowscy policjanci poszukują osób, którym ukradziono pieniądze w postaci kryptowaluty. Nieznany sprawca prawdopodobnie przełamał zabezpieczenia konta. 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, prowadzą dochodzenie w sprawie nieautoryzowanego przelewu kryptowaluty Bitcoin.

Policjantów powiadomił właściciel konta zarejestrowanego na internetowym serwisie giełdowym, gdy w nieznanych okolicznościach wpłynęło na konto i zostało na nim zaksięgowane kilkadziesiąt sztuk bitcoinów.

– Gdy zawiadamiający przelał środki na rachunek bankowy, okazało się, że równowartość bitcoinów w złotówkach stanowi znaczną kwotę – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.   

Policjanci nie zdradzają, o jaką kwotę chodzi. Właściciel konta nie był w stanie ustalić nadawcy przelewu, dlatego powiadomił funkcjonariuszy. Ci podejrzewają, że mogło dojść do przełamania zabezpieczeń konta nieznanej osoby.

Poszukiwani są pokrzywdzeni, którym ukradziono pieniądze w postaci kryptowaluty. Z policyjnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w 2017 roku.

Ewentualni pokrzywdzeni proszeni są o kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Rzeszowie telefonicznie pod numerem: 17 858 32 81 lub 17 858 33 37 albo osobiście w KMP przy ul. Jagiellońskiej 13, pokój nr 114 w godz. 7:30 – 15:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama