Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Kupił dwa telefony i laptopa, które miały być mu potrzebne do pracy. Pracy nie było, sprzęt też stracił. Trzech oszustów zatrzymali rzeszowscy policjanci.

Jak ustalili funkcjonariusze komendy miejskiej w Rzeszowie, na początku marca 55-letni rzeszowianin został zaczepiony w rejonie dworca autobusowego przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Zaoferowali mu pracę. 

– Jej charakter nie został sprecyzowany, nie wiadomo gdzie ta praca miała być. Oszukany mężczyzna miał szczegóły poznać w drugiej części dnia – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Czekał i się nie doczekał 

Oszuści zaprowadzili 55-latka do samochodu. W aucie był jeszcze jeden mężczyzna. Rzeszowianin usłyszał, że jeżeli chce mieć pracę, to musi kupić sprzęt elektroniczny. W pobliskim sklepie mężczyzna kupił na raty dwa telefony komórkowe i komputer.

Po wyjściu ze sklepu, wszyscy czterej mężczyźni znów wsiedli do auta i pojechali na stację benzynową. Tam się umówili na popołudniowe spotkanie w rejonie dworca autobusowego. Kupiony przez 55-latka sprzęt został w samochodzie.

Rzeszowianin czekał na mężczyzn w umówionym miejscu, ale do spotkania nie doszło. Gdy zorientował się, że został oszukany, zgłosił się na komisariat na Nowym Mieście. Wartość sprzętu, który przywłaszczyli oszuści, wycenił na blisko 24 tys. zł. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejna próba oszustwa 

Po kilku dniach oszuści znów pojawili się w Rzeszowie. Czterech mężczyzn policjanci zauważyli na ulicy Jabłońskiego: 27-letniego Patryka G., 30-letniego Achillesa S., 42-letniego Marka C. (to mieszkańcy Małopolski) oraz 23-latka z powiatu strzyżowskiego. 

Jak się okazało, mieszkańcy Małopolski „zwerbowali” 23-latka do „pracy”. Tuż przed zatrzymaniem, miał iść do sklepu i także kupić na raty telefony i komputery. Po przesłuchaniu młodego mężczyzny, został on zwolniony do domu. 

Oszuści z Małopolski noc spędzili w policyjnym areszcie. – Dzień później funkcjonariusze z Nowego Miasta przedstawili im zarzuty dotyczące oszustwa i usiłowania oszustwa – opisuje Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji. 

Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował Patryka G. i Achillesa S. na trzy miesiące, a Marka C. objęto policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama