– Prawdziwymi studentami staniecie się dopiero po otrzęsinach, jak wstaniecie rano – żartował prof. Grzegorz Masłowski, prorektor Politechniki Rzeszowskiej, podczas imprezy studentów pierwszego roku uczelni.

Otrzęsiny studentów Politechniki Rzeszowskiej odbyły się w czwartek w nowo otwartym Bajka Disco Club w Rzeszowie. Imprezę zorganizował swoim młodszym kolegom Samorząd Studencki PRz.

Gwiazdą tegorocznych otrzęsin był zespół Long & Junior. Duet znany jest z takich przebojów jak m.in. „Tańcz, tańcz, tańcz”, „Kolorowa sukienka” czy „Bądź moją królową”. Ich utwory w serwisie YouTube wyświetlono ponad 135 mln razy, a czwartkowemu występowi towarzyszyli tancerze.

Poza koncertem studentów do tańca zapraszali dj-e, grając na dwóch parkietach odrębne style muzyczne. Dodatkowo Samorząd Studencki przygotował szereg konkursów. Pierwszoroczniacy mieli szansę zdobyć nagrody za m.in. najszybsze wypicie piwa lub mleka z… procentową domieszką.

Studentów powitał prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, oraz przewodniczący Samorządu Studenckiego Mateusz Wośko.

Prof. Masłowski przyznał, że słyszał o legendzie, która głosi, że każdy, kto przejdzie otrzęsiny zaliczy wszystkie sesje, ale musiał zasmucić nowych żaków. – To nie jest prawda – skomentował.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Szef samorządu studenckiego podziękował wszystkim za przybycie, sponsorom za wsparcie a swoim kolegom z SSPRz za zorganizowanie otrzęsin.

– Imprezujcie dużo i zawsze jak na studentów Politechniki Rzeszowskiej przystało, czyli godnie i bezpiecznie – powiedział Mateusz Wośko. Prof. Grzegorz Masłowski dodał jeszcze: – Prawdziwymi studentami staniecie się dopiero po otrzęsinach, jak wstaniecie rano.

PRz na pierwszy rok studiów przyjęła ok. 4,5 tys. studentów. Na uczelni obecnie studiuje 16,5 tys. osób.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama